» » » » Akurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optyką

Producenci

Kategorie

Newsletter

Nowości, promocje, informacje

 

Kontakt

alt
Akurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optyką
Akurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optykąAkurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optyką

Akurat S8 bi - studio kit – panel LED z wymienną optyką

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Kurier Pobranie - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Cena: 3 520,00 złChcę kupić

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Akcesoria
 • Do pobrania (1)

S8 – panel LED dużej mocy

Zbudowany z aluminium oświetlacz dużej mocy o wymiarach 51x30cm wyposażony w bardzo wydajne diody LED SMD high CRI oraz wymienną optykę.

Układ optyczny składa się z 8 zespołów soczewek TIR, które kształtują dwa podstawowe parametry fotometryczne lampy – kąt wiązki światła i osiągane maksymalne natężenie oświetlenia.

Program produkcji zapewnia lampy monochromatyczne S8d i S8t (daylight lub tungsten) oraz lampy bi-colour S8bi, z możliwością regulacji temperatury barwowej w zakresie 3200-5600K, a także wersje pionowe S8V wszystkich wymienionych modeli.

Podstawowe parametry:

 • maksymalny strumień światła S8t S8d -10000 lumenów
 • maksymalny strumień światła S8bi -5000 lumenów
 • kąt wiązki światła 30, 60, 90 lub 120 stopni
 • CRI Ra=95, w wersji V-WHITE Ra=98
 • maksymalna moc elektryczna S8t S8d -100W, S8bi -55W
 • napięcie zasilania od 13 do 20V

alt

Charakterystyka

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wieloluminoforowych diod LED o wysokim CRI i nowoczesnego mikroprocesorowego sterownika, lampa emituje do 10000 lumenów światła wysokiej jakości, całkowicie pozbawionego efektu migotania. Wymienny układ optyczny pozwala na zmianę parametrów fotometrycznych lampy w bardzo szerokim zakresie.

 

Lampa umożliwia regulację jasności świecenia praktycznie bez zmiany temperatury barwowej i jest całkowicie pozbawiona efektu migotania. To świetne narzędzie do pracy zarówno na planie filmowym w terenie jak i do studia. Opcjonalny sterownik DMX512 umożliwia zdalne sterowanie lampą w studiach telewizyjnych lub kiedy lampa umieszczona jest w miejscach trudno dostępnych.

 

 

TIR_30Soczewki

Lampa S8 jest wyposażona w 8 zespołów soczewek TIR. Dzięki możliwości wymiany soczewek, użytkownik może dostosować parametry lampy do aktualnych potrzeb. Możliwe jest zarówno oświetlanie szerszych planów z niewielkiej odległości, jak i osiąganie bardzo wysokiego natężenia oświetlenia przy niewielkiej mocy dostarczanej do lampy.

 

Do dyspozycji są trzy rodzaje soczewek o kątach 30, 60 i 90 stopni. Po demontażu soczewek lampa emituje strumień światła o kącie 120 stopni. Tabela poniżej prezentuje parametry fotometryczne poszczególnych modeli lampy S8 w zależności od użytej optyki.

 

 

S8-fotometria-PL

 

 

 

S8bi control panel

Pamięć użytkownika w S8bi

W tylnej części lampy znajduje się panel sterujący sterownika, składający się z przycisków sterujących pracą lampy, wyświetlacza wskazującego bieżące ustawienie jasności i aktualną temperaturę barwową.  Sterowniki lamp S8bi wyposażone są w pamięć nieulotna która umożliwia zapamiętanie trzech ustawień panelu (jasności i temperatury barwowej). Przywołanie ustawień z poszczególnych komórek pamięci przeprowadza się poprzez naciśnięcie jednego z przycisków pamięci, a zapis następuje po dłuższym przytrzymaniu wybranego przycisku. Użycie pamięci jest sygnalizowane przez kontrolki przy przyciskach.

 

 

 

alt

Praca z akumulatora

Niezwykła funkcjonalność lampy Akurat S8bi wynika z różnorodności opcji zasilania bateryjnego. Możemy przystosować lampę do pracy z małymi popularnymi i tanimi akumulatorami kamerowymi o napięciu 7,4V rożnych producentów. Wymagane jest zasilanie z dwóch akumulatorów tego typu jednocześnie, dzięki czemu S8bi jest w stanie świecić z pełną mocą przez okres do 1,5h. Do lamp S8t/S8d proponujemy adaptery przystosowujące lampę do zasilania z akumulatorów 14,4V z mocowaniem typu V-Mount lub Gold Mount. Takie adaptery możemy zainstalować także do modelu S8bi.  Sterownik lampy jest wyposażony w tester stanu naładowania akumulatorów. Aktualna wartość napięcia akumulatorów jest wyświetlana z dokładnością do 0,1V. Lampa sygnalizuje niski stan akumulatorów miganiem kontrolek.

 

 

alt

 

Mocowanie

Lampa S8 wyposażona jest w jarzmo mocujące wykonane z profili aluminiowych. Jarzmo umożliwia regulację położenia lampy w dwóch osiach. Do fiksowania lampy w osi pionowej zastosowano wygodne dźwignie z przestawianym położeniem, zaś do zamocowania do statywu jak i fiksowania w osi poziomej typowy adapter 5/8 female. W przypadku umieszczenia lampy na statywie, przydatnym akcesorium jest głowica kątowa umożliwiająca ustawienie jarzma pod dowolnym katem. Możliwe jest także zamocowanie do głowicy parasolki rozpraszającej.

 

 

Główne zalety lamp S8

 • bardzo duża moc
 • możliwość zmiany parametrów fotometrycznych lampy poprzez wymianę optyki
 • brak efektu migotania, możliwość oświetlania planów filmowanych w trybie Slow Motion bez ograniczeń
 • możliwość płynnej regulacji temperatury barwowej oraz przełączania pomiędzy standardowymi temperaturami barwowymi daylight/tungsten ( w wersji S8bi)
 • możliwość regulacji jasności od 0-100%
 • możliwość sterowania sygnałem DMX512 (opcja)
 • wyświetlanie aktualnej temperatury barwowej w Kelwinach (tylko w wersji S8bi), jasności w % oraz napięcia akumulatorów
 • nieulotna pamięć ustawień użytkownika
 • zasilanie z tanich i dostępnych akumulatorów kamerowych 7,4V (tylko w wersji S8bi) lub innych akumulatorów kamerowych także V-Mount
 • wysoka sprawność i niska temperatura pracy
 • aluminiowa obudowa
 • wysoka odporność mechaniczna, na wstrząsy oraz na wilgoć
 • niezawodność
 • długowieczność
 • intuicyjna obsługa

S4-barndoors

Wrota do oświetlacza S8 (opcjonalne)

lenses_30

Komplet soczewek 30 stopni do oświetlacza S8 (opcjonalne)

lenses_90
Komplet soczewek 60 stopni do oświetlacza S8 (w komplecie)

lenses_90
Komplet soczewek 90 stopni do oświetlacza S8 (opcjonalne)

lenses_30+90
Zestaw soczewek 30+90 stopni do oświetlacza S8 (opcjonalne)
AC Adapter DL3120 S4 S8bi
Zapasowy zasilacz sieciowy do lamp DL3120/S4/S8bi (w komplecie)

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl

Professional Market prowadzi obrót profesjonalnym sprzętem audio-video wykorzystywanym w branży telewizyjnej, filmowej i radiowej oraz w innych pokrewnych dziedzinach.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo każdego rodzaju sprzęt potrzebny do nakręcenia filmu, do nagrania profesjonalnego programu telewizyjnego, czy produkcji reklamy. Posiadamy w ofercie między innymi kamery profesjonalne JVC, Panasonic, Sony, Blackmagic Design, oświetlenie do kamer, mikrofony profesjonalne, miksery wideo, kamery profesjonalne Sony, Panasonic, JVC, oświetlenie na plan filmowy i do studia telewizyjnego, lampy nakamerowe, monitory profesjonalne, rekordery Atomos, Video Devices, Convergent Design.