» » » Sony PMW-300K1

Producenci

Kategorie

Newsletter

Nowości, promocje, informacje

 

Kontakt

 • 01-244 Warszawa
  ul. Bema 60
 • E-mail:info@professionalmarket.com.pl
 • Telefon575 369 646
  22 6523783
 • Godziny działania sklepupon-piątek 8.30-16.30
  sobota nieczynne
alt
Sony PMW-300K1Sony PMW-300K1Sony PMW-300K1
Sony PMW-300K1Sony PMW-300K1Sony PMW-300K1

Sony PMW-300K1

Stan produktu: Nowy

Cena: 34 500,00 zł



Chcę kupić

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Do pobrania (1)

Półnaramienny kamkorder XDCAM z trzema przetwornikami Exmor™ CMOS 1/2 cala i wymiennym zmiennoogniskowym obiektywem HD 14x nagrywający w trybie Full HD 422 z szybkością bitową 50 Mb/s

OPIS:

 

Półnaramienny kamkorder naręczny przystosowany do pracy w konfiguracji obejmującej wiele kamer

 
Kamera XDCAM PMW-300K1 jest wyposażona w trzy przetworniki Full HD Exmor™ CMOS 1/2 cala, które zapewniają wysokiej jakości obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Obsługa wielu obiektywów wymiennych, a także odporny metalowy korpus, to kolejne cechy urządzenia, dzięki którym dobrze sprawdza się ono w szerokim zakresie zastosowań. Ponadto kamera PMW-300K1 ma funkcję zdalnego sterowania oraz jest przystosowana do pracy w środowisku wielu kamer, dzięki czemu może stanowić część najwyższej klasy systemu kamer.
 
Zapis w trybie HD 422 50 Mb/s — idealnym w wielu różnych warunkach filmowania — a w przyszłości także obsługa formatu XAVC.
 
Kamera wideo PMW-300K1, będąca następcą wiodącego na rynku modelu PMW-EX3, nagrywa materiał w rozdzielczości HD i formacie MPEG-2 HD422 z szybkością bitową 50 Mb/s, spełniając standardy nadawania obowiązujące na całym świecie, w tym wymagania Europejskiej Unii Nadawców (ang. EBU, European Broadcasting Union) dotyczące nagrywania materiałów HD w jakości transmisyjnej na potrzeby tworzenia długich programów. Nagrywanie obrazu w jakości SD obejmuje format DVCAM oraz MPEG IMX SD do 50Mb/s. Format MPEG IMX zapewnia niezwykłą jakość obrazu w jakości SD, która jest porównywalna do standardu transmisji Digital Betacam. Duża szybkość bitowa zapewnia doskonałą jakość obrazu podczas filmowania szybko poruszających się obiektów, a wysoki współczynnik podpróbkowania chrominancji doskonale sprawdzi się w szerokim zakresie obszarów kodowania wideo, takich jak tworzenie efektów wizualnych czy zastosowania greenboxowe. W przyszłości kamkorder będzie można uaktualnić, aby obsługiwał rewolucyjny kodek XAVC firmy Sony, co pozwoli wydłużyć cykl życia produktu i zapewni maksymalny zwrot z inwestycji*.
 
* Obsługa rozdzielczości HD przez kodek XAVC zostanie wprowadzona w 2014 roku.
 
FUNKCJE
 
 
 • FORMAT ZAPISU FULL HD MPEG-2 HD 422 Z SZYBKOŚCIĄ BITOWĄ 50 MB/S, A W PRZYSZŁOŚCI TAKŻE FORMAT XAVC

  Kamera wideo PMW-300K1 korzysta z kodeka MPEG HD 422, nagrywając materiał filmowy w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) z szybkością bitową 50 Mb/s w standardowym w branży formacie plików MXF, wraz z 4-kanałowym dźwiękiem o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 48 kHz. Zapis może być realizowany także w trybie MPEG-2 HD 420 w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) przy szybkości bitowej 35 Mb/s. Obsługa obrazu w jakości SD obejmuje formaty DVCAM oraz MPEG IMX SD do 50 Mb/s. Format MPEG IMX zapewnia niezwykłą jakość obrazu w jakości SD, która jest porównywalna do standardu transmisji Digital Betacam. Urządzenie nagrywa materiały SD w formatach MPEG IMX i DVCAM. W przyszłości kamkorder będzie można uaktualnić, aby obsługiwał rewolucyjny kodek XAVC firmy Sony, co pozwoli wydłużyć cykl życia produktu i zapewni maksymalny zwrot z inwestycji*.

  * Obsługa rozdzielczości HD przez kodek XAVC zostanie wprowadzona w 2014 roku.

 • FILMOWANIE W WIELU RÓŻNYCH WARUNKACH DZIĘKI TRZEM PRZETWORNIKOM FULL HD EXMOR™ CMOS 1/2 CALA I TECHNOLOGII 3DNR, PRZYDATNEJ PRZY NAGRYWANIU W SŁABYM ŚWIETLE

  Trzy przetworniki Full-HD Exmor™ CMOS 1/2 cala mają bardzo wysoką czułość przy słabym oświetleniu i niski poziom szumu. Dzięki temu kamkorder rejestruje krystalicznie czysty obraz o wysokiej rozdzielczości nawet w przypadku filmowania w słabym świetle. Kamkorder jest także wyposażony w technologię 3Dimensional Noise Reduction (3DNR), która minimalizuje zakłócenia w tle obrazu, w zauważalny sposób poprawiając wyrazistość nagrań.

 • SYSTEM WYMIENNYCH OBIEKTYWÓW ORAZ OBIEKTYW HD FUJINON Z ZOOMEM 14X (PMW-300K1)

  Kamkorder PMW-300K1 jest wyposażony w ten sam system wymiennych obiektywów z mocowaniem EX co model PMW-EX3, dzięki czemu jest zgodny z szeroką gamą obiektywów 1/2-calowych i 2/3-calowych (w przypadku użycia opcjonalnego adaptera ACM-21). Jest dostarczany z dwoma obiektywami z funkcją automatycznego ustawiania ostrości — PMW-300K1 z 14-krotnym zoomem oraz PMW-300K2 z 16-krotnym zoomem. Oba obiektywy mają pierścień ustawiania ostrości i umożliwiają szybką zmianę trybu regulacji ostrości z automatycznego na ręczny lub odwrotnie.

 • PRECYZYJNE USTAWIANIE OSTROŚCI Z UŻYCIEM 3,5-CALOWEGO WIZJERA LCD

  Udoskonalony 3,5-calowy kolorowy wizjer LCD o rozdzielczości HD (960 x 540 pikseli) umożliwia precyzyjne ustawianie ostrości podczas nagrywania materiałów w rozdzielczości HD. Ponadto kamkorder PMW-300K2 jest wyposażony w 8-stykowy interfejs zdalnego sterowania oraz w funkcje umożliwiające pracę w systemie wielu kamer, dzięki czemu może być używany w konfiguracjach 3D i w najwyższej klasy systemach kamerowych.

 • 8-STYKOWE ZŁĄCZE ZDALNEGO STEROWANIA UMOŻLIWIAJĄCE PRACĘ W KONFIGURACJI OBEJMUJĄCEJ WIELE KAMER

  Kamkorder jest wyposażony w wejście blokady generatora i wejście/wyjście kodów czasowych, dzięki czemu może współpracować z innymi kamerami, wchodzącymi w skład systemu wielu kamer, i obsługuje konfiguracje 3D. 8-stykowy interfejs zdalnego sterowania wykorzystujący protokół 700 umożliwia zdalną obsługę kamkordera za pomocą modułu zdalnego sterowania RM-B170* lub RM-B150** (sprzedawanego oddzielnie).

  * Modułu zdalnego sterowania RM-B750 i panelu RCP nie można podłączyć ze względu na ograniczenia obwodu zasilania kamkordera PMW-300.

  Moduł zdalnego sterowania RM-B150 został wycofany z produkcji.

 • INTERFEJSY HD/SD-SDI I HDMI UMOŻLIWIAJĄCE INTEGRACJĘ Z URZĄDZENIAMI TRANSMISYJNYMI

  Kamkorder PMW-300K1 jest wyposażony w interfejs SDI, dzięki czemu może współpracować z urządzeniami transmisyjnymi i profesjonalnym sprzętem. Możliwa jest także konwersja nagrań w dół z formatu HD do SD. Kamkorder jest również wyposażony w interfejs HDMI umożliwiający podłączenie go do urządzeń powszechnego użytku, w tym do standardowego odbiornika TV. Interfejsy SDI i HDMI są dostępne jednocześnie.

 • SZEROKA GAMA USTAWIEŃ LICZBY KLATEK NA SEKUNDĘ

  Kamkorder obsługuje standardowe tryby zapisu 1920 x 1080/25P lub 50i, a oprócz tego także tryby 59,94i, 23,98P i 29,97P w przypadku wybrania formatu MPEG-2 HD 422. W rozdzielczości 1280 x 720 dostępne są opcje zapisu 25P, 23,98P, 29,97P, 50P oraz 59,94P. Dalsze tryby są dostępne dla formatów MPEG-2 HD 420 i DVCAM.

 • FILMOWANIE Z EFEKTEM SPOWOLNIONEGO LUB PRZYSPIESZONEGO RUCHU DZIĘKI SZYBKOŚCI ZAPISU OD 1 DO 60 KLATEK/S

  Kamkorder umożliwia filmowanie z efektem spowolnionego ruchu dzięki szybkości zapisu do 60 klatek na sekundę w trybie 720P lub 30 klatek na sekundę w trybie 1080P, gdy używana jest karta pamięci SxS Pro lub SxS-1. Aby uzyskać efekt przyspieszonego ruchu, należy zmniejszyć szybkość zapisu do 1 klatki/s.

 • WYTRZYMAŁA, PÓŁNARAMIENNA KONSTRUKCJA Z METALOWYM KORPUSEM

  Kamkorder PMW-300K1 ma innowacyjną, półnaramienną konstrukcję z wysuwanym stabilizatorem dla klatki piersiowej i obrotowym uchwytem na rękę umożliwiającą wygodne filmowanie przez dłuższy czas. Dzięki magnezowemu korpusowi kamkorder jest wytrzymały i, podobnie jak jego poprzednik — model PMW-EX3, odporny nawet na najtrudniejsze warunki filmowania.

 • ZDALNE STEROWANIE PRZEZ SIEĆ WI-FI PRZY UŻYCIU OPCJONALNEGO ADAPTERA WI-FI

  Kamkorder może być sterowany zdalnie nie tylko poprzez 8-stykowe złącze zdalnego sterowania, ale także przy użyciu urządzenia iPad firmy Apple lub urządzenia przenośnego z systemem operacyjnym Android w charakterze prostego pilota zdalnego sterowania. Po dołączeniu do kamkordera opcjonalnego adaptera Wi-Fi CBK-WA01 takie zgodne urządzenie przenośne pozwala sterować zoomem, ostrością, przysłoną i balansem bieli, a także funkcjami zapisu, np. wyzwalaniem nagrywania.

 • ZAPIS W PAMIĘCI PODRĘCZNEJ

  Dzięki funkcji 15-sekundowego zapisu w pamięci podręcznej kamkorder PMW-300K1 może zapobiec utracie ważnych scen lub wydarzeń, które mają miejsce w czasie do 15 sekund przed naciśnięciem przycisku REC.

 • DWA GNIAZDA NA KARTY PAMIĘCI SXS ORAZ MOŻLIWOŚĆ UŻYWANIA KART MEMORY STICK, SD I XDQ

  Kamkorder PMW-300K1 ma dwa gniazda kart pamięci SxS, co umożliwia około cztery godziny ciągłego zapisu — po dwie godziny zapisu w trybie HD 422 50 Mb/s na każdej karcie pamięci SxS o pojemności 64 MB. Dane można kopiować między dwiema kartami. Kamkorder PMW-300K1 obsługuje zarówno karty pamięci SxS Pro, jak i SxS-1. Po podłączeniu odpowiedniego adaptera do użytku w sytuacjach awaryjnych obsługuje także nośniki danych klasy popularnej, w tym karty pamięci Memory Stick, SD i XDQ.

 • AUTOMATYCZNY ZAPIS METADANYCH PLANOWANIA

  Po wczytaniu do kamkordera PMW-300K1 wstępnie zapisanego pliku metadanych planowania (pliku XML) z karty pamięci SxS lub z nośnika pamięci USB metadane są automatycznie generowane i zapisywane w sposób zdefiniowany w pliku XML. Ponadto nazwa pliku klipu jest nadawana automatycznie zgodnie z wymogami określonymi w pliku XML.

 • WEJŚCIE/WYJŚCIE I.LINK DLA NAGRAŃ W FORMACIE DV/HDV

  Wyjście i.LINK można uaktywnić, gdy wybrany jest format zapisu SP 1440 (FAT) lub DVCAM (FAT), natomiast sygnał na wejściu i.LINK (HDV) może być nagrywany, gdy odpowiednio ustawiony jest format wideo.

 • 4-KANAŁOWA REJESTRACJA DŹWIĘKU W FORMACIE 24-BITOWYM/48 KHZ

  Kamkorder PMW-300K1 jest wyposażony w dwa złącza XLR umożliwiające połączenie go z mikrofonami profesjonalnymi firmy Sony. W trybie HD 422 50 Mb/s może być nagrywany dźwięk o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 48 kHz, przy nawet czterech kanałach zapisywanego dźwięku.

 • WIELE WERSJI JĘZYKOWYCH INTERFEJSU UŻYTKOWNIKA

  Kamkorder PMW-300K1 ma interfejs użytkownika w wielu językach. Dostępne są następujące wersje językowe menu i komunikatów ostrzegawczych: angielska, chińska, hiszpańska, indonezyjska, portugalska (odmiana brazylijska) i rosyjska.

 • 4 FILTRY NEUTRALNE

  Kamkorder PMW-300K1 jest wyposażony w cztery wbudowane filtry neutralne — bezbarwny, 1/4, 1/16 i 1/64 — które pomagają różnicować głębię ostrości poprzez regulację przysłony.

 • MOŻLIWOŚĆ SZYBSZEGO ROZPOCZĘCIA FILMOWANIA DZIĘKI FUNKCJI „QUICK REC”

  Jeśli przy włączaniu kamkordera zostanie wciśnięty przycisk REC, uaktywni się tryb szybkiego nagrywania („Quick Rec”). Dzięki przyspieszeniu procesu włączania zasilania kamkorder może uruchomić się i rozpocząć nagrywanie szybciej niż zwykle.

 • BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO MINIATUREK

  Aby uzyskać dostęp do nagrań, nie trzeba zmieniać trybu pracy kamkordera PMW-300K1. Miniaturki są dostępne bezpośrednio i nie wymagają jakiegokolwiek wewnętrznego procesu ponownego uruchamiania urządzenia.

 • TRYB NAGRYWANIA CIĄGŁEGO UŁATWIAJĄCY POZYSKIWANIE MATERIAŁÓW

  Ten tryb umożliwia tworzenie pojedynczego, dużego klipu z kilkoma punktami początkowymi i końcowymi nagrania. Zapewnia to szybsze przenoszenie poszczególnych klipów bez marnowania czasu na otwieranie/zamykanie plików. Funkcja jest dostępna jedynie w trybie UDF (MXF).

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl

Professional Market prowadzi obrót profesjonalnym sprzętem audio-video wykorzystywanym w branży telewizyjnej, filmowej i radiowej oraz w innych pokrewnych dziedzinach.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo każdego rodzaju sprzęt potrzebny do nakręcenia filmu, do nagrania profesjonalnego programu telewizyjnego, czy produkcji reklamy. Posiadamy w ofercie między innymi kamery profesjonalne JVC, Panasonic, Sony, Blackmagic Design, oświetlenie do kamer, mikrofony profesjonalne, miksery wideo, kamery profesjonalne Sony, Panasonic, JVC, oświetlenie na plan filmowy i do studia telewizyjnego, lampy nakamerowe, monitory profesjonalne, rekordery Atomos, Video Devices, Convergent Design.